Przed rozpoczęciem działań, mających na celu przystosowanie budynku lub lokalu do instalacji inteligentnego domu - Skontaktuj się z nami!
Oszczędzisz czas i pieniądze unikając niepotrzebnych prac i modyfikacji planów.
Krok po kroku
Funkcje
Możliwości
To etap, który pozwala uporządkować wszelkie kwestie dotyczące funkcji jakimi będzie dysponował system zarządzania budynkiem. Teraz wspólnie ustalimy ilość punktów, z których będzie można sterować podstawowymi funkcjami w domu oraz jakimi instalacjami i urządzeniami będzie można zarządzać (na przykład podlewanie trawnika, sterowanie ogrzewaniem lub bramą wjazdową). Sprecyzujemy jakimi czujnikami będzie dysponował nasz dom (temperatury, zadymienia, zalania, wilgotności gleby, nasłonecznienia, siły wiatru, itd.) i jak odczyty ich wartości będą wpływały na wywołanie innych funkcji.
Na tym etapie we współpracy z architektem, nanosimy na plany budynku schemat instalacji elektrycznej oraz systemowej. Ustalamy umiejscowienie elementów sterujących oraz czujników.
Okablowanie - jednym z najważniejszych etapów realizacji jest poprawne przygotowanie instalacji elektrycznej, systemowej i alarmowej oraz ich zgodność z projektem. Od tego w dużej mierze zależy możliwość wprowadzania ewentualnych zmian, a w przyszłości dalszej rozbudowy systemu. Dla tego ściśle współpracujemy z wykonawcami i nadzorujemy ich prace! Nie ma tu znaczenia, czy jest to wykonawca generalny lub wskazany przez Ciebie, czy nasz sprawdzony i zaufany. Wszystko musi być dopięte na przysłowiowy ostatni guzik...
Instalacja i integracja - wraz z pojawianiem się w budynku kolejnych systemów i urządzeń (C.O., rekuperacja, rolety, oświetlenie, itd.) niezbędnym staje się podłączenie ich do systemu. Pierwsze uruchomienia pozwalają wychwycić ewentualne nieprawidłowości i upewnić się, że wszystko działa poprawnie. To także bardzo istotny etap, którym zajmujemy się osobiście przy współpracy z instalatorami wspomnianych systemów (na przykład wentylacji czy elektrycznych rolet).
Konfiguracja - gdy wszystkie instalacje i urządzenia są już zainstalowane i podłączone, przychodzi czas na konfigurację systemu, zaprogramowanie automatycznych funkcji i scen, które będą oszczędzały Twój cenny czas. To właśnie teraz skonfigurujemy i zaprogramujemy wygaszanie oświetlenia czy obniżenie temperatury w pomieszczeniach, w których nikt nie przebywa.
To właśnie na tym etapie powstanie symulacja obecności oraz procedura na wypadek wykrycia alarmu. To ten etap kiedy dom zacznie "myśleć" i nie włczy nawadniania trawnika w trakcie opadów ale również zamknie okna...
Od teraz zapominasz o sprawdzaniu czy w garażu nie pozostawiłeś zapalonego światła, czy wyjeżdżając do pracy wyłączyłeś żelazko i czy wszystkie okna są zamknięte. Wiesz kiedy dziecko wróciło ze szkoły, wiesz także, że przed furtką stoi kurier... Będąc na wakacjach sprawdzasz co dzieję się w domu, choć wcale nie musisz bo gdyby tylko coś się działo Twój dom wysłałby taką informację bezpośrednio na telefony domowników. Od teraz zapomnisz o wielu powtarzających się czynnościach, a zaoszczędzony czas poświęcisz dla siebie i swojej rodziny.
Praktycznie codziennie na rynku pojawiają się nowe rozwiązania, czujniki oraz urządzenia. Nie sposób wymienić ich wszystkich.
Poniższa lista tworzy zarys funkcji, w jakie może być wyposażony nowoczesny budynek i jego otoczenie.
Korzystając z
czujników, modułów wykonawczych oraz integracji z innymi urządzeniami,
odpowiednio zaprogramowany system inteligentnego domu wykona
samodzielnie wiele czynności. Poniżej przedstawimy wybrane, najciekawsze i
najbardziej popularne z nich.
Należy jednak pamiętać, że możliwości są
nieograniczone...
Najczęściej zadawane i popularne pytania, z którymi stykamy się na co dzień.