Inteligentny Dom

Bezpieczny Dom

SSWiN, CCTV-IP, Wideodomofon, Biometria

Systemy bezpieczeństwa

 
Alarm

 
Monitoring

 
Wideodomofon

 
Biometria

System Sygnalizacji Włamania i Napadu (SSWiN)


SSWiN czyli potocznie "system alarmowy" stał się już dawno standardem i praktycznie każdy nowo budowany dom jest wyposażony w mniej lub bardziej rozbudowaną wersję.

System alarmowy należy zaprojektować przed etapem układania instalacji elektrycznej.
Poprawne zaplanowanie rozmieszczenie czujników, pozwoli wykonać cały system w technologii przewodowej, która zwiększa bezpieczeństwo i niezawodność.

Podstawą są czujniki ruchu (PIR lub dualne), czujniki otwarcia okien i drzwi (kontaktrony), bariery podczerwieni, a także sensory specjalistyczne wykrywające wstrząsy czy odgłos tłuczonego szkła. Bardzo często do systemu alarmowego podłączane są także czujniki zalania oraz detektory gazów.

Dzięki wyposażeniu systemu alarmowego w możliwość podłączenia do Internetu, uzyskujemy możliwość otrzymywania powiadomień bezpośrednio na smartfon. Oczywiście ta opcja pozwala także na zdalną kontrolę na alarmem. Dzięki zdalnemu dostępowi (przez szyfrowane serwery producenta) możemy sprawdzić stan systemu, naruszenia poszczególnych czujników oraz co najważniejsze możliwość zdalnego rozbrojenia/uzbrojenia systemu. Wyjeżdżając na wakacje, nie musimy się martwić o to, czy system alarmowy został uzbrojony, możemy to zrobić będąc już w drodze...

Dodatkowo integrując automatykę budynkową (Inteligentny Dom) z systemem alarmowym, otwierają się nam dodatkowe i zaskakujące możliwości.

System alarmowy może przekazywać informacje o stanie domu (otwartych drzwiach lub oknach, o obecności domowników, o zalaniu, ruchu przed garażem, itd.) do automatyki.
Na podstawie tych informacji możemy zaprogramować całe scenariusze a także wspomóc zarządzanie energią.

W naszych realizacjach bazujemy na sprawdzonych rozwizaniach firmy SATEL.


Monitoring wizyjny IP

To nieodzowny element nowoczesnych systemów bezpieczeństwa. Nawet najprostszy system kamer znacząco podnosi poziom zabezpieczenia budynku oraz zwiększa poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. Po za oczywistą funkcją podglądu i rejestracji obrazu, stanowi też element odstraszający.

Bardziej zaawansowane systemy potrafią rozróżnić obiekty (człowiek / zwierzę / auto) i w przypadku wykrycia ruchu wysłać odpowiednie powiadomienie.

Do wykonania niezawodnego i skutecznego systemu monitoringu niezbędny jest plan koncepcyjny. Na jego podstawie należy przygotować odpowiednie okablowanie (najlepiej na etapie prac elektrycznych).

Dobór, ilość oraz lokalizacja kamer uzależniona jest od zagospodarowania terenu, bryły oraz usytuowania budynku. Pod uwagę należy wziąć także oczekiwaną jakoś obrazu w warunkach słabego oświetlenia.


Wideodomofon

Kolejny element wyposażenia nowoczesnego domu, bez którego ciężko wyobrazić sobie funkcjonowanie z zachowaniem prywatności.

Możliwość rozmowy z podglądem obrazu na żywo jest czymś oczywistym. Nowoczesne domofony IP oferują znacznie więcej. Dzięki technologii cyfrowej oraz komunikacji przez „chmurę” otrzymujemy dodatkowe możliwości, takiej jak: możliwość prowadzenia rozmowy będąc poza domem, rejestrację historii odwiedzić, ciągłą rejestrację w systemie monitoringu oraz oczywiście zdalne otwarcie furtki lub bramy.

W naszych realizacjach korzystamy głównie z rozwiązań DoorBird.
Przyjazna aplikacja na android i iOS, wiele modeli w wersjach na tynkowych i pod tynkowych, różne materiały, urządzenia wielolokalowe i możliwość integracji z systemami SmartHome



Biometryczne systemy kontroli dostępu

Biometryczna kontrola dostępu to jedno z wielu nowoczesnych rozwiązań, które w znaczącym stopniu ułatwiają codzienne funkcjonowanie, a także zwiększają bezpieczeństwo. Implementacja w najprostszej postaci, jako elektroniczny klucz pozwala na co dzień nie przejmować się możliwością zatrzaśnięcia się na zewnątrz. Bardziej zaawansowany systemy dają możliwość rozpoznania użytkownika i uruchomienia odpowiedniego scenariusza w zależności od tego, kto zostanie rozpoznany.

FAQ: Popularne pytania

Najczęściej zadawane i popularne pytania, z którymi stykamy się na co dzień.

Czy do systemu alarmowego można podłączyć agencję ochrony?

Tak, wykonany przez nas system będzie kompatybilny ze zdecydowaną większością linii powiadamiających dostarczanych przez agencje ochrony mienia. Zależnie od ustaleń, przygotujemy odpowiednie podłączenie lub udostępnimy taką możliwość dla technika instalującego system powiadamiania.

Dodatkowo, sam system alarmowych może być wyposażony w powiadamianie poprzez „push” na urządzeniach mobilnych lub SMS.

Od czego zależy koszt systemu monitoringu wideo?

Głównym czynnikiem wpływającym na koszt systemu monitoringu wizyjnego są kamery. Ich „jakość” oczekiwania co do jakości obrazu oraz czasu przez jaki mają być przechowywane nagrania wyznacza dobór pozostałych elementów.

Rozwiązania budżetowe pozwalają uzyskać dobry obraz w świetle dziennym. Jednak przy ograniczonym oświetleniu naturalnym jakość obrazu znacząco się pogarsza. Rozwiązania topowe potrafią „widzieć” w kolorze przy minimalnym oświetleniu (światło księżyca).

Rozpiętość cen jest znacząca. Rozwiązanie z wyższej półki może bez problemu wygenerować koszt dziesięciokrotnie przewyższający rozwiązanie podstawowe.

Oczywiście istnieje cały szereg rozwiązań pośrednich.

Gdzie należy umieścić kamery?

Lokalizacja kamer uzależniona jest od bryły budynku i oczekiwań Inwestora. Jeżeli bryła budynku jest złożona a elewacja nie standardowa, dobrym rozwiązaniem będzie umieszczenie kamer na posesji i skierowanie ich na budynek.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Najlepszym rozwiązaniem jest określenie oczekiwań a na ich podstawie przygotowanie projektu z zaznaczeniem obszaru objętego monitoringiem.

Czy wideodomofon można zamonitwać na wąskim słupku ogrodzenia?

Tak, praktycznie każdy producent ma jakiś model urządzenia o niewielkich rozmiarach, montowanego na powierzchni. Pamiętać należy o wykonaniu odpowiednich otworów i podejść na okablowanie.

Czy czytnik linii papilarnych może otwierać każde drzwi?

Tak, ale…

Jeżeli mamy na myśli drzwi zewnętrzne (główne czy techniczne) to ze względów bezpieczeństwa takie drzwi muszą być wyposażone w elektro zamek (nie elektro zaczep) na etapie produkcji.

W przypadku drzwi wewnętrznych, nie mających charakteru zabezpieczającego a jedynie ograniczający dostęp (na przykład dzieciom) to wystarczy aby drzwi ościeżnica miała wbudowany elektro zaczep.

Inteligentny Dom

 Ryżowa 49/1, 02-495 Warszawa

 +48 501-382-146

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 
W celu umówienia spotkania prosimy 
o wcześniejszy kontakt.