Ampio
Ampio Smarthome

System inteligentnego domu, który zapewni automatyzację praktycznie wszystkiego co jest zasilane energią elektryczną. Jest w stanie zarządzać multimediami, podlać ogród a nawet zaparzyć kawę chwile po tym jak się obudzisz. Wszystko to dzięki technologii jutra, która jest dostępna już dziś!

Doorbird
Doorbird
MusicCast
Multiroom Audio

MusicCast to system wielostrefowego, bezprzewodowego odtwarzania muzyki z jakością Yamaha. Technologia inteligentnego domu w połączeniu z największym multiroom'em sprawi że twoja ulubiona muzyka będzie zawsze tam gdzie przebywasz - ograniczeniem jest tylko wyobraźnia. Przekonaj się sam!

Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Doorbird
Videodomofon

Urządzenie DoorBird to więcej niż zwykły domofon. Gdy tylko ktoś naciśnie przycisk dzwonka od razu otrzymasz powiadomienia na swoim smartfonie czy tablecie. Możesz zobaczyć swoich gości, porozmawiać z nimi i otworzyć drzwi z dowolnego miejsca na świecie.

Doorbird
Doorbird
previous arrow
next arrow
Shadow


 Wstępna wycena bez zobowiązań! - biuro@smartbms.pl - 501 444 543 lub 501 382 146
Inteligentny Dom

Informacje dotyczące planowania inwestycji Inteligentnego Domu.

Krok po Kroku

Funkcje Inteligentnego Domu

Wybrane funkcje dla Twojego wymarzonego Inteligentnego Domu.

Funkcje

Poznaj zaskakujące możliwości nowoczesnego, Inteligentnego Domu.

Możliwości

Dowiedz się więcej o SmartBMS. Nowoczesne Inteligentne Domy.

Wybierz SmartBMS

Poznaj możliwości Inteligentnego Domu

Korzystając z czujników, modułów wykonawczych oraz integracji z innymi urządzeniami, odpowiednio zaprogramowany system inteligentnego domu wykona samodzielnie wiele czynności. Poniżej przedstawimy najciekawsze i najbardziej popularne z nich. Należy jednak pamiętać, że możliwości są nieograniczone...

 

Przykładowe scenariusze

Czas kolacji, domownicy zasiadają przy wspólnym stole. Jednym dotknięciem wywołujesz scenę, która włącza punktowe oświetlenie nad stołem, przyciemnia pozostałe światła w pomieszczeniu oraz włącza muzykę w tle. Dzięki czujnikom ruchu system wiem, że wszyscy są w jadalni i w pozostałych pomieszczeniach może wyłączyć oświetlenie.

Wstajesz w nocy, w ciemnościach trudno znaleźć wyłącznik. Tylko po co to robić? System inteligentnego domu wykryje ruch i włączy odpowiednie, delikatne podświetlenie korytarza lub schodów. Goście, którzy akurat u Ciebie nocują, Twoje dziecko lub Ty bezpiecznie przechodzicie do celu.

Wizyta znajomych to zawsze zamieszanie i zmiana codziennych zachowań. Kilka osób, mecz, złocisty napój... Robi się gorąco. Czujniki stężenia dwutlenku węgla rejestrują jego wzrost. Wzrosła też temperatura. Wentylacja przełącza się na wyższy bieg aby dostarczyć więcej świeżego powietrza. Spotkanie przebiega w dobrej atmosferze...

Dobre kino w niedzielny wieczór to odpowiednie zakończenie weekendu. Zajmujesz swoje ulubione miejsce i prostym gestem uruchamiasz scenę „kino”. Opuszczają się rolety, z sufitu wysuwają się ekran i projektor, włącza się nagłośnienie i przygasa światło. Musisz tylko... Nie, nic nie musisz.

Uwaga zalanie. W łazience ulega awarii zawór, woda rozlewa się po podłodze. Czujnik zalania wykrywa wilgoć i uruchamia alarm dźwiękowy. Równocześnie zostaje zamknięty główny dopływ wody. Informacja o zdarzeniu wysyłana jest bezpośrednio na Twój telefon.

Spokojnie, to tylko przypalone danie. Czujnik zadymienia umieszczony w kuchni wykrywa dym. Jednak sensory nie odnotowały wzrostu temperatury. Automatycznie zostaje odcięty dopływ energii elektrycznej lub gazu, do kuchenki. System wentylacji przechodzi w tryb oddymiania, uchylają się okna. Powiadomienie trafia na wybrane urządzenia.

Będzie padało. Czujniki wilgotności gruntu poinformowały system, że trawnik wymaga nawodnienia. Uruchomienie zraszaczy zaplanowane zostało na godziny wieczorne. W ciągu dnia w prognozach pogody pojawia się informacja o możliwych opadach. System w inteligentny sposób wstrzymuje uruchomienie zraszaczy. Jeżeli jednak prognoza się nie sprawdzi, zraszacze zostaną uruchomione w najbliższym czasie, na przykład wczesnym rankiem.

Idzie burza. Czujniki wyładować atmosferycznych odnotowują coraz częstsze sygnały, czujnik siły wiatru przesyła informację o podmuchach, których wartość przekracza ustalony próg. System wysyła sygnał do złożenia markiz i zamknięcia okien dachowych.

Komfortowe i oszczędne ogrzewanie. Dzięki czujnikom oraz modułom sterującym strefami grzewczymi, inteligentny dom pozwala dobierać optymalne temperatury dla każdego pomieszczenia, a ponadto rozpoznaje sytuację zależnie od pogody czy np. otwartych okien. Dzięki obniżeniu temperatury o zaledwie 3-4 stopnie, możesz obniżyć swoje wydatki na ogrzewanie nawet o 15-17%. Gdy uzbroisz alarm, System wyłączy więc ogrzewanie i zmniejszy wentylację do minimum. Po co ogrzewać mieszkanie gdy Cię w nim nie ma?

Wyjście. Wychodząc rano do pracy, dotykasz jednego przycisku, który wywołuje scenę „wyjście”. System sprawdza stan otwarcia okien, drzwi zewnętrznych oraz wyłącza wybrane urządzenia (telewizor, nagłośnienie a nawet żelazko)… Jeżeli wszystko jest w porządku uzbraja alarm, o czym informuje poprzez subtelne mignięcie diodą na panelu.

Detale, czyli drobiazgi przydatne na co dzień:

  • Sygnalizacja diodami na panelach dotykowych, o tym czy zamek w drzwiach wejściowych jest zamknięty, czy jakieś okno lub drzwi nie są uchylone oraz czy w garażu nie świeci się światło.
  • Sygnalizacja zmianą koloru podświetlenia wybranego elementu wystroju (na przykład półki) o obecności kogoś przed drzwiami mieszkania.
  • Kolor podświetlenia pułki na klucze, informujący o wypełnieniu zbiornika (nieczystości, deszczówka).
  • itd.

 

Materiały udostępnione przez producentów systemów.


ampio top

 W przygotowaniu...

 nexwell top

nexwell videonexwell budowanexwell budowa

fibaro top

Możliwości Inteligentnego Domu bardzo dobrze przedstawiają materiały opublikowane przez FIBARO, producenta bezprzewodowego systemu opartego o strukturę sieci mesh i technologię z-wave.

liliswipesmoke motionfloodwallplug

 

grenton top

Materiały udostępnione przez firmę Grenton, producenta systemu automatyki budynkowej.

grenton sterowaniegrenton pomiar energii

 

 

 

KNXampio smart homeJungvimarGiragrentonOpenHABsatelpartner logo webhikvisoinmikrotikmeanwellRemote Technologies Incmultiroom yamahaMonitorAudio