Icon
Image is not available

stylowy i pożądany

osprzęt elektroinstalacyjny

Icon
Image is not available
Image is not available
Image is not available

nowoczesny design
najwyższa jakość
włoski styl

Icon

instalacja i programowanie

Najczęściej wybieranego

systemu inteligentnego domu

Image is not available

w pakiecie

nawet 50% taniej

Icon

Inteligentny Dom

Icon
Icon
Icon

To nie tylko gadżet

Icon
Icon
Image is not available

Bezpieczeństwo

Icon
Image is not available

Oszczędność

Icon
Image is not available

Komfort

Icon
Image is not available

Prestiż

Arrow
Arrow
Shadow
Slider


 Wstępna wycena bez zobowiązań! - biuro@smartbms.pl - 501 382 146

Inteligentny Dom

Informacje dotyczące planowania inwestycji Inteligentnego Domu.

Krok po Kroku

Funkcje Inteligentnego Domu

Wybrane funkcje dla Twojego wymarzonego Inteligentnego Domu.

Funkcje

Poznaj zaskakujące możliwości nowoczesnego, Inteligentnego Domu.

Możliwości

Dowiedz się więcej o SmartBMS. Nowoczesne Inteligentne Domy.

Wybierz SmartBMS

Jak stworzyć Inteligentny Dom

Przed rozpoczęciem działań, mających na celu przystosowanie budynku (domu, apartamentu, mieszkania lub biura)
do instalacji inteligentnego systemu zarządzania - Skontaktuj się z nami!

Oszczędzisz czas i pieniądze unikając niepotrzebnych prac i modyfikacji planów.

 

 

Najlepszy moment na Inteligentny DomNajlepszy moment

Budowa lub kompleksowy remont - to najlepszy moment na instalację systemu inteligentnego domu. Na tym etapie mamy możliwość przygotowania lub odpowiedniej modyfikacji instalacji elektrycznej, dyskretnej instalacji czujników oraz elementów wykonawczych. W tego typu obiektach polecamy instalację systemów klasycznych, opartych o komunikację przewodową lub hybrydową (połączenie technologii przewodowej oraz tam gdzie to konieczne bezprzewodowej).

Użytkowane i wykończone domy, apartamenty oraz mieszkania - w takim przypadku polecamy systemy bezprzewodowe, których montaż jest prawie bezinwazyjny (moduły instalowane są w puszkach za włącznikami oraz gniazdkami). Systemy bezprzewodowe znajdują szczególne zastosowanie w budynkach o charakterze zabytkowym, gdzie ingerencja w instalację elektryczną jest niemożliwa lub utrudniona.

Istotną cechą instalowanych przez nas systemów jest ich modułowa budowa. Dzięki temu, tworzenie systemu inteligentnego domu można zacząć od podstawowych funkcjonalności i sukcesywnie rozbudowywać.

 

 

Pierwsze kroki w budowie inteligentnego domuPierwsze kroki z Twojej strony

Niezależnie od tego czy budynek jest dopiero planowany, czy już zamieszkany. Najważniejsze jest określenie Twoich oczekiwań!
To na ich podstawie dobierzemy odpowiedni system oraz przygotujemy plan inwestycji.

Stwórz prostą listę, która usystematyzuje Twoje oczekiwania:

  • Ogólna wizja - tak jak Ty sobie to wyobrażasz.
  • Funkcjonalność - czyli jakimi systemami chcesz sterować (na przykład: oświetleniem, ogrzewaniem, roletami, multimediami, itd.).
  • Dyskretnie czy z rozmachem - elementy sterujące mogą być dobrane w taki sposób aby nie zwracały uwagi a ich działanie było dyskretne.
  • Budżet - ta informacja pozwoli nam na najbardziej odpowiedni dobór systemu i rozwiązań, które spełnią Twoje oczekiwania.

Oczywiście, wiemy że nie wszystko na tym etapie da się przewidzieć i zaplanować. W trakcie rozmów i spotkań przedstawimy także nasze propozycje i sugestie.
Chcemy aby Twój Inteligentny Dom był naszym wspólnym dziełem oraz aby spełniał wszelkie Twoje oczekiwania.

 

 

Projekt inteligentnego domuProjekt funkcyjny

To etap, który pozwala uporządkować wszelkie kwestie dotyczące funkcji jakimi będzie dysponował system zarządzania budynkiem. Teraz wspólnie ustalimy ilość punktów, z których będzie można sterować podstawowymi funkcjami w domu oraz jakimi instalacjami i urządzeniami będzie można zarządzać (na przykład podlewanie trawnika, sterowanie ogrzewaniem lub bramą wjazdową). Sprecyzujemy jakimi czujnikami będzie dysponował nasz dom (temperatury, zadymienia, zalania, wilgotności gleby, nasłonecznienia, siły wiatru, itd.) i jak odczyty ich wartości będą wpływały na wywołanie innych funkcji.

 

Projekt techniczny

Na tym etapie we współpracy z architektem, nanosimy na plany budynku schemat instalacji elektrycznej i systemowej. Ustalamy umiejscowienie elementów sterujących oraz czujników.

 

 

Realizacja, instalacja systemu inteligentnego domuRealizacja

Okablowanie - jednym z najważniejszych etapów realizacji jest poprawne przygotowanie instalacji elektrycznej, systemowej i alarmowej oraz ich zgodność z projektem. Od tego w dużej mierze zależy możliwość wprowadzania ewentualnych zmian, a w przyszłości dalszej rozbudowy systemu. Dla tego ściśle współpracujemy z wykonawcami i nadzorujemy ich prace! Nie ma tu znaczenia, czy jest to wykonawca generalny lub wskazany przez Ciebie, czy nasz sprawdzony i zaufany. Wszystko musi być dopięte na przysłowiowy ostatni guzik...

Instalacja i integracja - wraz z pojawianiem się w budynku kolejnych systemów i urządzeń (C.O., rekuperacja, rolety, oświetlenie, itd.) niezbędnym staje się podłączenie ich do systemu. Pierwsze uruchomienia pozwalają wychwycić ewentualne nieprawidłowości i upewnić się, że wszystko działa poprawnie. To także bardzo istotny etap, którym zajmujemy się osobiście przy ścisłej współpracy z instalatorami danych systemów (na przykład wentylacji czy elektrycznych rolet).

Konfiguracja - gdy wszystkie instalacje i urządzenia są już zainstalowane i podłączone, przychodzi czas na konfigurację systemu, zaprogramowanie automatycznych funkcji i scen, które będą oszczędzały Twój cenny czas. To właśnie teraz zaprogramujemy wygaszanie oświetlenia czy obniżenie temperatury w pomieszczeniach, w których nikt nie przebywa.  To właśnie na tym etapie powstanie symulacja obecności oraz procedura na wypadek wykrycia alarmu. To ten etap kiedy dom zacznie "myśleć" i nie podleje trawnika przed nadchodzącymi opadami ale również zamknie okna przed burzą...

 

Przyjemne użytkowanie inteligentnego domu

 

Użytkowanie

Od teraz zapominasz o sprawdzaniu czy w garażu nie pozostawiłeś zapalonego światła, czy wyjeżdżając do pracy wyłączyłeś żelazko i czy wszystkie okna są zamknięte. Wiesz kiedy dziecko wróciło ze szkoły, wiesz także, że przed furtką stoi kurier... Będąc na wakacjach sprawdzasz co dzieję się w domu, choć wcale nie musisz bo gdyby tylko coś się działo Twój dom wysłałby taką informację bezpośrednio na telefony domowników. Od teraz zapomnisz o wielu powtarzających się czynnościach, a zaoszczędzony czas poświęcisz dla siebie i swojej rodziny.

 

 

 

AMPIO Inteligentny Domsystemlooxnexwell Inteligentny DomzamelDEIMIC Inteligentny Domgrenton inteligentny domfibaroOpenHABsatelBoschhikvisoinbcsnetatmonetismikrotikABBmeanwell
meliconivimar

multiroom yamahaDenonsonosheosnadteacMarantzkrugermatzaudio technicabowers wilkinsdalivienna acoustics